Přesouvám se na jiný blog, více informací ZDE

Červen 2008

Harry Potter a Fénixův řád

9. června 2008 v 13:15 | Lili |  Fénixův řád
Harry Potter a Fénixův řád
Děj
Jediná cesta je vzpoura.

Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne ...
Základní informace
Český název: Harry Potter a Fénixův řád
Originální název: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Česká premiéra: 19. července 2007 (za 4 dny)
Světová premiéra: 13. července 2007 (před 2 dny)
Natočeno: USA 2007
Režie: David Yates
Scénář: Michael Goldenberg, J.K. Rowling (román)
Kamera: Slawomir Idziak
Hudba: John Williams, Nicholas Hooper
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Ralph Fiennes (lord Voldemort), Michael Gambon (Albus Brumbál), Brendan Gleeson (Alastor "Pošuk" Moody), Richard Griffiths (strýček Vernon), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black), Robert Hardy (Cornelius), Warwick Davis (Filius Flitwick), Katie Leung (Cho Changová), Evanna Lynch (Lenka Střelenka), Alan Rickman (Severus Snape), Fiona Shaw (Petunie Dursleyová), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová), David Thewlis (Remus Lupin), Emma Thompson (Sybila Trelawneyová), Julie Walters (Molly Weasleyová), Mark Williams (Arthur Weasley), Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)
Délka: 142 minut
Žánr: Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Drama
Distributor: Warner Bros. Pictures

Harry Potter a Ohnivý pohár

9. června 2008 v 13:13 | Lili |  Ohnivý pohár
Harry Potter a ohnivý pohár
Děj

"Harryho Pottera čekají těžké časy."

Pronásledován nočními můrami, díky nimž ho jizva bolí hůř než obvykle, Harry (DANIEL RADCLIFFE) s povděkem uniká znepokojivým snům a s kamarády Ronem (RUPERT GRINT) a Hermionou (EMMA WATSONOVÁ) navštíví mistrovství světa ve famfrpálu. Oblohu nad tábořištěm famfrpálových fanoušků však rozzáří zlověstný úkaz - Znamení zla, podpis černokněžníka lorda Voldemorta. Vyčarovali je jeho přívrženci, Smrtijedi, kteří se na veřejnosti neodvažují ukázat už od Voldemortova (RALPH FIENNES) zmizení před třinácti lety - oné noci, kdy zavraždil Harryho rodiče.

Harry touží po návratu do bezpečných zdí školy čar a kouzel v Bradavicích, kde ho může ochránit profesor Brumbál (MICHAEL GAMBON). Letos bude ale všechno trochu jinak. Brumbál oznamuje, že Bradavice budou pořádat Turnaj tří kouzelníků, jednu z nejpozoruhodnějších a nejriskantnějších čarovných soutěží kouzelnického světa. Z každé ze tří největších a nejprestižnějších kouzelnických škol bude vybráno po jednom šampiónovi, který bude plnit řadu životu nebezpečných úkolů a snažit se získat nesmírně ceněný Pohár tří kouzelníků. Studenti Bradavic užasle sledují, jak do Velké síně přicházejí elegantní dívky z akademie v Krásnohůlkách a zasmušilí chlapci ze školy v Kruvalu, a bez dechu čekají na výběr svých šampiónů. Pracovník ministerstva kouzel Barty Skrk (ROGER LLOYD PACK) a profesor Brumbál předsedají svícemi ozářenému ceremoniálu plnému napjatého očekávání a kouzelný Ohnivý pohár vybírá do soutěže po jednom studentovi z každé školy. Mezi sprškami jisker a plamennými jazyky pohár jmenuje kruvalskou famfrpálovou superstar Victora Kruma (STANISLAV IANEVSKI), po něm krasavici z Krásnohůlek Fleur Delacourovou (CLÉMENCE PÓESY) a konečně bradavického všeobecně oblíbeného primuse Cedrika Diggoryho (ROBERT PATTISON). Pak ale zcela nevysvětlitelně vychrlí ještě jedno poslední jméno: Harry Potter. Teprve čtrnáctiletému Harrymu scházejí tři roky, aby se mohl do náročné soutěže přihlásit. Tvrdí, že svoje jméno do poháru nevložil a že soutěžit ani nechce.

Rozhodnutí poháru je ovšem závazné, takže Harry soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost a bulvární novinářka Rita Holoubková (MIRANDA RICHARDSON) ještě víc rozdmychává plameny antipotterovské nenávisti ve své skandální společenské rubrice. Dokonce i Ron začíná věřit, že jeho "po slávě prahnoucí" kamarád pohár nějakým trikem přiměl, aby ho vybral. Brumbál pojme podezření, že ten, kdo Harryho do turnaje přihlásil, se ho úmyslně chystá vystavit vážnému nebezpečí, a požádá proto Alastora "Pošuka" Moodyho (BRENDAN GLEESON), výstředního nového učitele obrany proti černé magii, aby na mladistvého kouzelníka dohlížel svým nesmírně vnímavým a kouzelným okem. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje tří kouzelníků - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v bludišti, žijícím vlastním životem. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. V porovnání s pozváním rozkošné Cho Changové (KATIE LEUNG) na Vánoční ples jsou pro Harryho draci, jezerní lidé a ďasovci pouhou procházkou růžovým sadem. A kdyby Ron nebyl tak roztěkaný, možná by si uvědomil změnu v tom, co cítí k Hermioně. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě.

Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Když Harry a ostatní šampióni zápolí s posledním úkolem a přibližujícími se úponky zlověstného labyrintu, někdo či něco je bedlivě sleduje. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem...

Základní informace

Český název: Harry Potter a Ohnivý pohár
Originální název: Harry Potter and the Goblet of Fire
Česká premiéra: 1. prosince 2005 (před 590 dny)
Světová premiéra: 6. listopadu 2005 (před 615 dny)
Natočeno: USA 2005
Režie: Mike Newell
Scénář: Steven Kloves (podle knihy J.K. Rowling)
Kamera: Roger Pratt
Hudba: Patrick Doyle, John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Michael Gambon (Albus Brumbál), Ralph Fiennes (lord Voldemort), Robert Pattinson (Cedric Diggory), Brendan Gleeson (Alastor "Pošuk" Moody), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black), Miranda Richardson (Rita Holoubková), Alan Rickman (Severus Snape), Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), David Tennant (Barty Skrk ml.), Robert Hardy (Cornelius), Katie Leung (Cho Changová), Stanislav Ianevski (Viktor Krum), Clémence Poésy (Fleur Delacourová), Warwick Davis (Filius Flitwick), Mark Williams (Arthur Weasley), Maggie Smith (Minerva McGonagallová)
Přístupnost: přístupný
Délka: 150 minut
Žánr: Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Distributor: Warner Bros

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

9. června 2008 v 13:11 | Lili |  Vězeň z Azkabanu
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Děj
Obrýlený čarodějnický učeň už je třetím rokem v Bradavicích, nad kterými se, jak se zdá, začínají stahovat velká mračna. Z azkabanské pevnosti totiž uprchl nebezpečený masový vrah Sirius Black (Gary Oldman) a vypadá to, že Harryho život se znovu octne v ohrožení. Pomůže mu nový profesor magie Lupin (David Thewlis)? Anebo specialistka na věštění, profesorka Trelawnyová (Emma Thompson)?

Chrise Columbuse ve třetím pokračování dobrodružství o čarodějnickém učni a jeho přátelích na režisérské stoličce vystřídal autor Mexické jízdy Alfonso Cuarón. A zřejmě to byl velmi povedený tah…

Základní informace

Český název: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Originální název: Harry Potter and the Prisoner of Azbakan
Česká premiéra: 10. června 2004 (před 1130 dny)
Světová premiéra: 31. května 2004 (před 1140 dny)
Natočeno: VB / USA 2004
Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Steve Kloves (podle románu J. K. Rowlingové)
Kamera: Michael Seresin
Hudba: John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasly), Emma Watson (Hermiona Grangerová), David Thewlis (Remus J. Lupin), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Gary Oldman (Sirius Black), Michael Gambon (Albus Brumbál), Alan Rickman (Severus Snape), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Emma Thompson (Sibyla Trelawnyová), Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Julie Walters (Molly Weasleyová), Robert Hardy (Cornelius), Richard Griffiths (strýček Vernon), Warwick Davis (čaroděj), Mark Williams (Arthur Weasley), Timothy Spall (Peter Pettigrew)
Přístupnost: přístupný
Délka: 150 minut
Distributor: Warner Bros

Harry Potter a Tajemná komnata

9. června 2008 v 13:07 | Lili |  Tajemná komnata
Harry Potter a tajemná komnata
Děj
Zlo se vrátilo do Bradavic."

Harry Potter (Daniel Radcliffe) stráví krásný konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho (Rupert Grint) a náladu mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii - samolibým Zlatoslavem Lockhartem (Kenneth Branagh). Spolu s Ronem a Hermionou (Emma Watson) se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela...

Základní informace

Český název: Harry Potter a Tajemná komnata
Originální název: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Česká premiéra: 12. prosince 2002 (před 1675 dny)
Světová premiéra: 3. listopadu 2002 (před 1714 dny)
Natočeno: USA 2002
Režie: Chris Columbus
Scénář: Steven Kloves
Kamera: Roger Pratt
Hudba: John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Richard Harris (Albus Brumbál), Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Alan Rickman (Severus Snape), Tom Felton (Draco Malfoy), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), John Cleese (skoro bezhlavý Nick),

Harry Potter a Kámen mudrců

9. června 2008 v 12:13 | Lili |  Kámen mudrců
Harry Potter a kámen mudrců
Děj
"Připravte se na kouzla."

První z dobrodružných příběhů o brýlatém čarodějovi, které si - stejně jako jejich knižní předlohy J. K. Rowlingové - získaly oblibu dětí (a nejen těch) na celém světě.

Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který mu přinese sova (lépe řečeno nejen jedna, ale celé hejno). Podivuhodný dopis obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět (svět mudlů) a nastoupil jako žák Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu obstarat kouzelnické pomůcky v Příčné ulici (kouzelnické ulici v Londýně), které bude potřebovat, a Harry se může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby našel nástupiště 9 a 3/4 a odcestoval do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prváky, Hermionou a Ronem, kteří se stanou jeho prvními přáteli v tomto kouzelném světě. Začíná příběh, který si nedokázali představit ani ve svých nejsmělejších snech!

Základní informace

Český název: Harry Potter a Kámen mudrců
Originální název: Harry Potter And The Sorcerer´s Stone
Česká premiéra: 14. února 2002 (před 1976 dny)
Světová premiéra: 4. listopadu 2001 (před 2078 dny)
Natočeno: USA 2001
Režie: Chris Columbus
Scénář: Chris Columbus
Kamera: Steve Kloves
Hudba: Oskar 2001 - nominace v kategorii nejlepší hudba John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Alan Rickman (Severus Snape), Richard Harris (Albus Brumbál), Tom Felton (Draco Malfoy), John Hurt (pan Ollivander), John Cleese (skoro bezhlavý Nick), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Julie Walters (Molly Weasleyová), Richard Griffiths (strýček Vernon Dursley), Warwick Davis (profesor Flitwick)
Přístupnost: přístupný
Délka: 125 minut
Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Rodinný
Distributor: Warnerbros