Přesouvám se na jiný blog, více informací ZDE

Fénixův řád

Fénixův řád nepřinesl WB žádné zisky, ale ztráty!

11. července 2010 v 21:51 | Lusi
Neuvěřitelné!! Pátý film série o brýlatém čaroději, poprvé pod vedením režiséra Davida Yatese byl trhákem a kritiky velmi chválen. Z této Potterovky se stala druhá nejziskovější Potterovka a devátý nejziskovější film historie filmů, ale i přesto Harry Potter a Fénixův řád nepřinesl svému strýčkovi Warner Bros. žádné zisky, ale jen manko 167 milionů dolarů. Šílěné že? Důvodem této ztráty jsou podle informací hlavně vysoké náklady na post-produkci (206 milionů dolarů) a marketing/propagaci filmu (373 milionů dolarů), další miliony šli na výrobu filmu.

Níže se můžete podívat na kopii dokumentu, který toto odhalil.
imagebam.com

Nové promofotky k Fénixovu řádu

2. května 2010 v 15:03 | Lusi
Objevily se nové promofotky z Fénixova řádu.Jsou na nich jeden z dvojčat Weasleyových (nikdy je nepoznám :D),Kingsley Pastorek a Artur Weasley.

free image host free image host free image host

Hlášky HP5

4. dubna 2010 v 18:37 | Lusi
.

"Dudlánek je u někoho na návštěvě?" "U Polkissových," informovala ho pyšně teta Petunie. "Má mezi dětmi hodně kamarádů, je tak oblíbený …"


"Proč ses schovával pod naším oknem?" "Ano - ano, správná otázka, Petunie! Cos dělal pod naším oknem, kluku?" "Poslouchal jsem zprávy," zamumlal odevzdaně Harry. Strýc s tetou si vyměnili pobouřený pohled. "Poslouchals zprávy! Už zase?" "No ano, jsou totiž každý den jiné," podotkl Harry.

"Víme, že máš za lubem nějakou rošťárnu," obvinila ho teta Petunie. "Nejsme přece žádní hlupáci," dodal strýc Vernon. "Tak to je pro mě novinka," ušklíbl se Harry.

Obsah 5.dílu

2. února 2010 v 19:23 | Lusi

5.díl - 796 stran

 1. Polibek pro Dudleyho
 2. Sovy v Zobí
 3. Předsunutá hlídka
 4. Grimmauldovo náměstí dvanáct
 5. Fénixův řád
 6. Vznešený starobylý rod Blacků
 7. Ministerstvo kouzel
 8. Disciplinární řízení
 9. Starosti paní Weasleyové
 10. Lenka Láskorádová
 11. Nová píseň Moudrého klobouku
 12. Profesorka Umbridgeová
 13. Školní trest s Dolores
 14. Percy a Tichošlápek
 15. Bradavická vrchní vyšetřovatelka
 16. U Prasečí hlavy
 17. Vzdělávací výnos číslo dvacet čtyři
 18. Brumbálova armáda
 19. Lev a Had
 20. Hagridův příběh
 21. Hadí oko
 22. Nemocnice svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy
 23. Vánoce v izolaci
 24. Nitroobrana
 25. Brouk v šachu
 26. Věci viděné i nepředvídané
 27. Kentaur a práskač
 28. Snapeova nejhorší vzpomínka
 29. Profesní poradna
 30. Dráp
 31. NKÚ
 32. Do ohně a ven
 33. Zápas a útěk
 34. Odbor záhad
 35. Za závojem
 36. Jediný, koho se kdy bál
 37. Ztracená věštba
 38. Začátek druhé války

Členové Brumbálovi armády

31. ledna 2010 v 19:35 | Lusi

Více v článku

Vynechané scény z HP 5

16. listopadu 2009 v 13:10 | Lusi
Ještě jedno video v článku je trochu rozsáhlejší než to minulé

Harry Potter a Fénixův řád - online

2. listopadu 2009 v 18:37 | Lusi
Harry Potter a fénuxův řád je bohužel na dvě části ale snad se vám to bude líbit

I.částII.část

Harry Potter and the Order of the Phoenix

4. srpna 2008 v 11:24 | Lili
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Joanne K. Rowlingová
Dlouho očekáváné páté pokračování příběhů mladého čaroděje v anglickém vydání.

Harry Potter a Fénixův řád

9. července 2008 v 11:20 | Lili

Harry Potter a Fénixův řád

Název knihy v originále: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Autorka: Joanne Rowlingová
Vydání originálu: 2003

Stručný obsah knihy "Harry Potter a Fénixův řád"
Hned na začátku pátého dílu je Dudley napaden mozkomory a je zachráněn jen díky duchapřítomnosti Harryho Pottera. Strýc Vernon je naštván množstvím sov, které se do jeho domu snesou s dopisy. Harry Potter je vyloučen z Bradavic, protože při ochraně Dudleyho před mozkomory porušil pravidla o omezení čar a kouzel. Jakmile Dursleyovi odjedou z domu, vyzvednou Harryho členové Fénixova řádu a odvezou ho do bezpečí. Harry Potter se setká se svými přáteli Ronem, Hermionou, Fredem, Georgem a dalšími. Seznámí se s členy Fénixova řádu a dozvídá se o jejich činnosti a členech. Potom jde s panem Weasleyem na přelíčení, kde se rozhoduje o Harryho porušení výnosu o omezení čar a kouzel. Harry Potter je osvobozen a Brumbál Popletalovi řekne, že má dojem, že mozkomorové nebyli praví, ale že to bylo dílo právě Popletala a několika jeho nejvěrnějších spolupracovníků.
Jakmile se Harry Potter a další studenti dostanou do Bradavic, začne zahajovací slavnost, na které se všichni dozví, že novou vyučující oboru obrana proti černé magii je Dolores Jane Umbridge, blízká spolupracovnice Korneliuse Popletala. Má zde dohlížet na Harryho a Brumbála, protože ministr kouzel Popletal slepě nechce uvěřit, že je Voldemort opět mocný, což by mohlo ohrozit jeho kariéru.
Nová učitelka dělá Harrymu a jeho spolužákům samé naschvály a takhle to pokračuje velkou část celého ročníku. Dolores se pokusí rozpustit i seskupení několika studentů, kteří se cvičí v obraně proti černé magii. Vydá také mnoho nařízení, které upravují chod školy, např. zakáže famfrpál, nechá rozpustit všechny kluby a podobná seskupení studentů a tak dále.
Harrymu Potterovi se zdají hrozné sny, ve kterých nejprve vidí, jak je těžce zraněn pan Weasley. Ukáže se, že byl opravdu napaden a nebýt Harryho pravdivého snu, nejspíš by ho nikdo nenašel a bez pomoci by zemřel. Pak se mu však zdá i o napadení jeho kmotra Siriuse Blacka. Vydají se teda na jeho záchranu. Avšak tohle vše už je Voldemortova léčka, kterou vymyslel, aby mohl nechat Harryho Pottera konečně zabít. Na místě, které viděl Harry ve snu není zraněný Sirius, ale skupina Smrtijedů - služebníků Voldemorta. Těm se snaží záchranná skupina uniknout a právě včas se tam na pomoc objeví také členové Fénixova řádu. Při boji, který zde nastane zemře Harryho kmotr Sirius a dokonce se na ministerstvu objeví sám Pán zla, avšak jakmile uvidí Brumbála, raději hned rychle zmizí. Avšak to už uvidí i pracovníci ministerstva spolu s ministrem Popletalem. Ten se Brumbálovi a Harrymu omluví a rozhodne, že se musí opět rozpoutat boj proti Voldemortovi.

Harry Potter a Fénixův řád

9. června 2008 v 13:15 | Lili
Harry Potter a Fénixův řád
Děj
Jediná cesta je vzpoura.

Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne ...
Základní informace
Český název: Harry Potter a Fénixův řád
Originální název: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Česká premiéra: 19. července 2007 (za 4 dny)
Světová premiéra: 13. července 2007 (před 2 dny)
Natočeno: USA 2007
Režie: David Yates
Scénář: Michael Goldenberg, J.K. Rowling (román)
Kamera: Slawomir Idziak
Hudba: John Williams, Nicholas Hooper
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Ralph Fiennes (lord Voldemort), Michael Gambon (Albus Brumbál), Brendan Gleeson (Alastor "Pošuk" Moody), Richard Griffiths (strýček Vernon), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black), Robert Hardy (Cornelius), Warwick Davis (Filius Flitwick), Katie Leung (Cho Changová), Evanna Lynch (Lenka Střelenka), Alan Rickman (Severus Snape), Fiona Shaw (Petunie Dursleyová), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová), David Thewlis (Remus Lupin), Emma Thompson (Sybila Trelawneyová), Julie Walters (Molly Weasleyová), Mark Williams (Arthur Weasley), Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)
Délka: 142 minut
Žánr: Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Drama
Distributor: Warner Bros. Pictures
 
 

Reklama