Přesouvám se na jiný blog, více informací ZDE

Tajemná komnata

Rukopis Tajemné komnaty k nahlédnutí

26. září 2010 v 16:01 | Lusi
Originální podepsaný rukopis knihy Harry Potter a Tajemná komnata je od 19. září do 2. října dostupný k nahlédnutí pro širokou veřejnost na Wigtonském knižním festivalu ve Velké Británii. Nejen fanoušci tak mají příležitost vidět na vlastní oči rukou psané stránky spisovatelky J. K. Rowlingové, včetně Balady Skoro Bezhlavého Nicka, která nakonec nebyla publikovaná. Autorka rukopis darovala původně v roce 2005 na financování nového skotského jazykového slovníku.

Nezveřejněný plakát k tajemné komnatě

11. září 2010 v 18:06 | Lusi
Většina z vás nejspíše nebude znát jméno Drew Struzan. Jedná se o umělce jež nakreslil více než 150 plakátů k největším filmům za posledních 30 let, včetně Star Wars, Indiana Jones, First Blood, Harry Potter, Goonies, a Blade Runner. Struzan vytvořil novou knihu, která bude v prodeji příští týden, s názvem The Art of Drew Struzan. Stránky této knihy budou plné úžasných děl, které byly dokončeny, ale i ne. Budou tam i díla, jež nebyla použita jako třeba plakát, který nakreslil pro film Harry Potter a Tajemná Komnata. Novinář Adam Rosember na MTV měl možnost vyslechnout tohoto umělce, a bylo štěstí, že ukázal jeden z plakátů nepoužitý ve druhém filmu ze série Harryho Pottera. Plakát v té době nebyl použit jelikož se Warner Bros rozhodlo změnit směr série plakátů, ale ponechalo si skici. Poprvé tak můžeme tuto skicu vidět i my. Po zveřejnění kresby plakátu Warner bros zveřejnilo barevnou verzi a v dobrém rozlišení. Níže tak máte v obě kresby tohoto krásného plakátu.

Nové promo fotky tria k Harry Potterovi a Tajemné komnatě!

5. září 2010 v 1:24 | Lusi
Nové promo fotky tria k Harry Potterovi a Tajemné komnatě!

Na internet se dostalo tucet nových promo fotek tria (bohužel v nízké kvalitě) k druhé filmové Potterovce - Harry Potterovi a Tajemné komnatě z photoshootu Warner Bros! Můžete vidět např. Harryho s mečem Godrika Nebelvíra, Rona při hodině bylinkářství nebo Hermionu s učebnicí.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Šest nových fotek z HP 2

30. března 2010 v 12:00 | Lusi
free image host free image host free image host free image host free image host free image host

Nové promofotky k HP2

29. března 2010 v 12:00 | Lusi
111_3.jpg (67 KB) 222.jpg (44 KB) 333.jpg (49 KB) 444.jpg (57 KB) 555_2.jpg (44 KB)

Hlášky HP2

13. února 2010 v 12:43 | Lusi
"Podej mi tu pánev!" "Zapomněl jsi na jedno kouzelné slůvko," řekl Harry nedůtklivě. Bylo až k nevíře, jak tahle obyčejná věta zapůsobila na ostatní členy rodiny: Dudley vyjekl a spadl ze židle s takovým randálem, až se celá kuchyně zatřásly; paní Dursleyová slabě vykřikla a přitiskla si dlaně k ústům; pan Dursley byl skokem na nohou a na spáncích mu naběhly žíly. "Měl jsem na mysli, prosím," vysvětloval Harry spěšně. "Vůbec jsem nemyslel -" "COPAK JSEM TI NEŘÍKAL," zahřímal strýc a prskal přitom na celý stůl, "ŽE U NÁS DOMA NESMÍŠ VYSLOVIT ANI JEDNO Ká SLOVO?" "Ale já -" "JAK SE OPOVAŽUJEŠ VYHROŽOVAT DUDLEYMU?" ryčel strýc Vernon a tloukl pěstí do stolu.
Více v článku

Vynechané scény z HP 2

17. listopadu 2009 v 18:12 | Lusi

Harry Potter a Tajemná komnata Online

22. července 2009 v 17:16 | Lusi

Kopie textu co zanechala Hermiona Harrymu a Ronovi ještě předtím než zkameněla

10. února 2009 v 19:37 | Lili

Obsah 2.dílu

10. února 2009 v 15:31 | Lili

2.díl - 287 stran 1. Harryho nejhorší narozeniny
 2. Dobbyho varování
 3. Doupě
 4. V Krucáncích a kaňourech
 5. Vrba mlátička
 6. Zlatoslav Lockhart
 7. Šmejdi a šepot
 8. Oslava úmrtí
 9. Nápis na stěně
 10. Zákeřný potlouk
 11. Soubojnický klub
 12. Mnoholičný lektvar
 13. Přísně tajný deník
 14. Kornelius Popletal
 15. Aragog
 16. Tajemná komnata
 17. Zmijozelův dědic
 18. Dobbyho odměna

Vážený pane Pottere

10. února 2009 v 15:30 | Lili
Vážený pane Pottere

dostali jsme zprávu, že ve Vašem bydlišti bylo dnes
večer v devět hodin dvanáct minut použito Vznášecí kouzlo.

Jak je Vám známo, nezletilým kouzelníkům není
dovoleno používat kouzla jinde než ve škole,
takže další provozování kouzel z Vaší strany by
mohlo mít za následek Vaše vyloučení z řečené
školy (Výnos o přiměřeném omezení čar a kouzel
nezletilých kouzelníků z roku 1875, odstavec C).
Chtěli bychom Vám rovněž připomenout, že jakákoli
kouzelnická činnost spojená s nebezpečím, že by ji
mohli postřehnout osoby z nekouzelnické veřejnosti
(mudlové), představuje závažný přečin podle oddílu
13 zákona o utajování, vydaného Mezinárodním
sdružením kouzelníků.

I přes to Vám přejeme příjemné prázdniny.
Se srdečným pozdravem
Mafalda Hopkirková
Odbor nepatřičného užívání kouzel
Ministersto kouzel

Básnička kterou napsala Ginny pro Harryho

10. února 2009 v 15:29 | Lili
"Oči má zelené jak čerstvá žába v láku
a černý vlas mu padá do čela.
Jen o něm sním, je úžasný,
ten hrdina, co zmohl Pána zla."

ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH 2

10. února 2009 v 15:27 | Lili
ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCHŽÁCI DRUHÉHO ROČNÍKU SI OPATŘÍ UČEBNICE:Miranda Jestřábová: Příručka kouzelných slov a zaklínadel (2.ročník)
Zlatoslav Lockhart: Souboj se smrtonoškou
Zlatoslav Lockhart: Génius a ghúlové
Zlatoslav Lockhart: Čtrnáct dní s čarodějnicemi
Zlatoslav Lockhart: Toulky s trolly
Zlatoslav Lockhart: Cestování s upíry
Zlatoslav Lockhart: Výlety s vlkodlaky
Zlatoslav Lockhart: Jaro s yettim

Harry Potter and the Chamber of Secrets

4. srpna 2008 v 11:26 | Lili
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Joanne K. Rowlingová
Druhá kniha příběhů mladého čaroděje Harryho Pottera. Anglické vydání.

Harry Potter a Tajemná komnata

8. července 2008 v 13:46 | Lili
Harry Potter a Tajemná komnata
Název knihy v originále: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Autorka: Joanne Rowlingová
Vydání originálu: 1998

Stručný obsah knihy "Harry Potter a Tajemná komnata"

Harry Potter má o prázdninách zajímavou návštěvu. Potkává se se skřítkem Dobbym, který ho varuje před návratem do Bradavic, kde se prý chystají nebezpečné a tajemné věci. Harry Potter však odpoví, že se do Bradavic musí vrátit, čímž skřítka rozzlobí. Dobby v rozčílení použije vznášecí kouzlo a pošle v rodině Dursleyů dort přímo na hlavu jejich návštěvě. Potterův strýc Vernon uděluje Harrymu domácí vězení. Z něj ho vysvobodí kamarád Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem za pomoci létajícího auta. Harry Potter pak stráví poslední týden prázdnin u Weasleyových.
Je 1. září, začíná škola a Harry Potter se s Weasleyovými vypraví na nástupiště 9 a 3/4, ze kterého odjíždí vlak do Bradavic. Harry Potter s Ronem Weasleyem jdou poslední, je minuta před jedenáctou, ale přepážka na nástupiště je už zavřená. Rona napadne, že by si měli půjčit kouzelné auto jeho otce a odletět s ním do školy. Stane se tak, jenže na území Bradavického hradu havarují a naletí přímo do vrby mlátičky.
Prvních pár měsíců školy mají za sebou a začínají se dít zvláštní věci. Nejdříve dojde k napadení paní Norrisové, kočky školníka, pak jednoho ze studentů a u toho se najde nápis na stěně: „Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru“. Harry Potter, Hermiona a Ron se snaží zjistit, kdo je Zmijozelův dědic a kdo útočí na žáky, protože prozatím je falešně obviněn právě Harry Potter. Navíc jediný slyší tichý hlas ze zdí hradu, který mu říká, že ho zabije. Harry se s tím svěří Hermioně i Ronovi, ale ani jeden mu příliš nevěří.
V soubojnickém klubu, který založil profesor obrany Lockhart proti černé magii, aby se žáci naučili základním kouzlům obrany a útoku proti potenciálnímu nebezpečí. Harry Potter začne před celou školou mluvit hadí řečí a všichni z něj mají strach, protože si myslí, že je Zmijozelův dědic a otevírá tajemnou komnatu. Hermiona se rozhodne, že pro ně tři připraví o vánočních prázdninách mnoholičný lektvar, který je přemění ve tři zmijozelské žáky, a potají se tak snad něco dozví od Draca Malfoye. Když na to dojde, Hermiona se omylem promění v kočku a musí na ošetřovnu, kluci se ale stejně od Malfoye nic nedozvědí.
Blíží se konec školního roku a na škole dojde k dalšímu dvojnásobnému útoku. Kromě jedné studentky z Havraspáru je jeho obětí i Hermiona. Na ošetřovně si Harry Potter s Ronem všimnou malého papírku v ruce Hermiony, ve kterém se dočtou, že pachatelem útoků je bazilišek. Bazilišek je dávná nestvůra, obrovský had, který zabije každého, na koho upře své oči. Harry Potter si dá dohromady pár událostí a dovtípí se, že děvče, které nyní straší v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, nejspíš zabil právě tento tvor. Do tajemné komnaty byla právě odnesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, a tak dojde Harry Potter pro Lockharta, a doufá, že jim pomůže přemoct baziliška. Společně s Ronem zamíří do umývárny, kde Harry najde vchod do komnaty a všichni tři se tam spustí po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámí, že nikdy v životě nedokázal nic, než paměťová kouzla a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chce vymazat paměť, ale ta své kouzlo obrátí proti Lockhartovi a navíc se sesype hora kamení, za kterou on a Ron zůstanou uvězněni a Harry se musí vydat porazit baziliška sám. V komnatě nalezne polomrtvou Giny a také Toma Rojvola Raddla, který je jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní je to sám Voldemort. To Raddle donutil Giny otevírat celou dobu komnatu a nyní chce ji i Harryho zabít. Zavolá baziliška. Harrymu na pomoc přiletí Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém je ukryt meč Godrika Nebelvíra, se kterým Harry Potter po statečném a urputném boji zabije baziliška i vzpomínku Toma.
Harry Potter dostává vyznamenání za zvláštní služby škole, ještě osvobodí Dobbyho od rodiny Malfoyových a odjíždí si užívat prázdniny zpět k tetě a strýci.

Obal knihy-Harry Potter a Tajemná komnata

1. července 2008 v 16:52 | Lili

Plán Bradavic

1. července 2008 v 16:48 | Lili

Harry Potter a Tajemná komnata

9. června 2008 v 13:07 | Lili
Harry Potter a tajemná komnata
Děj
Zlo se vrátilo do Bradavic."

Harry Potter (Daniel Radcliffe) stráví krásný konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho (Rupert Grint) a náladu mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii - samolibým Zlatoslavem Lockhartem (Kenneth Branagh). Spolu s Ronem a Hermionou (Emma Watson) se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela...

Základní informace

Český název: Harry Potter a Tajemná komnata
Originální název: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Česká premiéra: 12. prosince 2002 (před 1675 dny)
Světová premiéra: 3. listopadu 2002 (před 1714 dny)
Natočeno: USA 2002
Režie: Chris Columbus
Scénář: Steven Kloves
Kamera: Roger Pratt
Hudba: John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Richard Harris (Albus Brumbál), Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Alan Rickman (Severus Snape), Tom Felton (Draco Malfoy), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), John Cleese (skoro bezhlavý Nick),
 
 

Reklama